Skopanie – Piknik z PRODUKTEM POLSKIM - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Skopanie – Piknik z PRODUKTEM POLSKIM

W dniu 14 sierpnia 2022 r. na terenie Parku Rekreacyjno-Sportowego w Skopaniu przy okazji dożynek Gminy Baranów Sandomierski odbył się Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” w powiecie tarnobrzeskim.

Organizatorami Pikniku byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Baranowie Sandomierskim.

W konkursie rywalizowało 12 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu tarnobrzeskiego w województwie podkarpackim. W opinii Komisji, najlepszym daniem, okazała się Zupa krem fasolowa na żeberku z domowymi kluseczkami przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich we Wrzawach. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Kaczakach za przygotowanie Barszczu grzybowego z pajdą chleba, zaś trzecie miejsce zajęły panie z KGW w Dąbrowicy „Dąbrowianki” za kacapoły.

Nagrody w postaci czeków wręczył Przedstawiciel OT KOWR Rzeszów – Robert Wójcik. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. Dodatkowe nagrody ufundowali Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Kamila Piech, Przedstawiciel WFOŚiGW w Rzeszowie, Burmistrz Baranowa Sandomierskiego – Marek Mazur.

Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw i muzyce ludowej. W wydarzeniu udział wzięli także poseł na sejm RP – Zbigniew Chmielowiec, Wice Marszałek woj. Podkarpackiego – Ewa Draus, Starosta Tarnobrzeski – Marian Grzegorzek.

Dla najmłodszych zorganizowano gry i zabawy z animatorami. Wszystkim serdecznie dziękujemy, zwycięskim kołom gratulujemy.

OT Rzeszów

Informacje z regionów