„Skąd się biorą produkty ekologiczne” – konkurs plastyczny rozstrzygnięty! - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

„Skąd się biorą produkty ekologiczne” – konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie przy współudziale Powiatowych Stacji Sanitarno- Epidemiologicznych zorganizowali konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 5-6 lat uczęszczających do przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych biorących udział w bieżącej edycji programu edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne”.

Konkurs „Skąd się biorą produkty ekologiczne” miał na celu: podniesienie poziomu wiedzy na temat żywności ekologicznej, kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych, propagowanie zdrowego stylu życia.

Do etapu przedszkolnego konkursu zgłosiło się ponad 570 dzieci z 54 placówek realizujących program „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Ocenie w etapie powiatowym poddano 150 prac plastycznych. Z pośród nich wyróżniono 33 prace (zgodnie z regulaminem - maksymalnie 2 prace z powiatu), które zostały ocenione przez Komisję Konkursową etapu wojewódzkiego. Ocena obejmowała zgodność z tematyką konkursu, walory plastyczne, estetykę wykonania oraz pomysłowość.

Dzieci barwnie i z wyobraźnią przedstawiły pochodzenie produktów ekologicznych. Autorzy niezwykłych prac zajęli zaszczytne miejsca i wyróżnienia. Każdy z laureatów otrzyma nagrody w postaci sprzętu sportowego.

Wśród najlepszych znaleźli się:

I miejsce

Alan Podziewski Przedszkole Samorządowe w Kowalach Oleckich

II miejsce

Zuzanna Kotarska Szkoła Podstawowa nr 4 w Morągu

III miejsce

Paweł Dworznik Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim

Równorzędne wyróżnienia:

Franciszek Falkowski Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Mieście Lubawskim

Natalia Gutowska Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Piszu

Dawid Trzos Przedszkole Niepubliczne „Bajka” w Elblągu

Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom!

OT Olsztyn

Informacje z regionów