Siódmy Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w powiecie buskim w województwie świętokrzyskim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Siódmy Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w powiecie buskim w województwie świętokrzyskim

W dniu 24 lipca br. w Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju odbył się Piknik z PRODUKTEM POLSKIM. Podczas wydarzenia rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu buskiego.

Organizatorami wydarzenia byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Oficjalnego rozpoczęcia Pikniku a także zaproszenia Zespołów Kół Gospodyń Wiejskich do konkursu kulinarnego „Biwa Regionów” dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora, Dyrektor KOWR OT w Kielcach Jacek Toś oraz Dyrektor Buskiego Samorządowego Centrum Kultury Maria Wiśniewska.

W konkursie „Bitwa Regionów” wzięło udział 13 Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu buskiego z województwa świętokrzyskiego. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, ponieważ wszystkie dania były bardzo smaczne i starannie przygotowane, wyłoniła jednak zwycięzców:

I miejsce - Stowarzyszenie Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich "Balicki Dwór" w Balicach za Kotlety dworskie na kapuście z sosem z grzybów leśnych,

II miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich "Aktywni razem" Kargów - Brzozówka za Pyzy z mięsem w sosie grzybowym,

III miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich KGW ''Widuchowa” za Pierogi dworskie.

Nagrody wręczyli:

Dyrektor OT KOWR w Kielcach Jacek Toś,

Dyrektor OR ARiMR w Kielcach Józef Cepil,

Z-ca Dyrektora OR KRUS w Kielcach Jarosław Ziemniak,

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora.

Wszystkim uczestnikom wydarzenia dziękujemy za kolejny wspólnie spędzony Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, zwycięskim Kołom gratulujemy i zapraszamy na kolejne eliminacje, tym razem w powiecie sandomierskim 7 sierpnia br. przy Szkole Podstawowej w Mściowie. Zapraszamy!

OT Kielce

Informacje z regionów