Seminarium „Tradycje Bożonarodzeniowe w kulturze polskiej” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Seminarium „Tradycje Bożonarodzeniowe w kulturze polskiej”

W grudniu br. w Lidzbarku Warmińskim odbyło się seminarium pn. „Tradycje Bożonarodzeniowe w kulturze polskiej – skierowane do mieszkańców obszarów popegeerowskich i wiejskich”.

Dwudniowe spotkanie zorganizowane zostało przez Fundację Rozwoju Społecznego „Nad Symsarną” przy współpracy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Olsztynie. Seminarium poświęcone zostało zwyczajom ludowym związanym z oczekiwaniem i przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia i tradycją różnych regionów Polski. Uczestnicy otrzymali niezbędną wiedzę o wytworzeniu zdrowych potraw, poznali nowe przepisy na potrawy wigilijne i świąteczne oraz wzięli udział w warsztatach dekoracji potraw. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz Grzegorza Gniecha - mistrza świata w carvingu (sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach). Wspólne spotkania uświadomiły uczestnikom potrzebę pielęgnowania rodzimych obyczajów łącząc je ze współczesnością i korzystając z produktów oraz surowców pochodzących od polskich producentów.

W spotkaniu udział wzięli goście: Wójt Gminy Kiwity Wiesław Tkaczuk, ks. Roman Chudzik Proboszcz Parafii Ap. Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim.  KOWR Oddział Terenowy w Olsztynie reprezentował  Jacek Pawlik, Z-ca Dyrektora, który przybliżył uczestnikom cele kampanii edukacyjno-informacyjnej „Kupuj świadomie - PRODUKT POLSKI”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk  Dyrektora OT torby ze znakiem PRODUKT POLSKI i maseczki z napisem „#KupujŚwiadomie”.

OT Olsztyn

Informacje z regionów