Sędziszów Małopolski – Piknik z PRODUKTEM POLSKIM - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Sędziszów Małopolski – Piknik z PRODUKTEM POLSKIM

W dniu 17 lipca 2022 r. na terenie Placu Targowego w Sędziszowie Małopolskim odbył się Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” w powiatach ropczycko-sędziszowskim i strzyżowskim.

Organizatorami Pikniku byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sędziszowie Małopolskim.

W konkursie rywalizowało 6 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatów ropczycko-sędziszowskiego i strzyżowskiego z województwa podkarpackiego. W opinii Komisji, najlepszym daniem, okazały się pierogi po byku w cebulowej otopce przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Klęczanach. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich Moja Wolica Ługowa za przygotowanie Ślimaka schabowego na kapuście z kulkami bobowymi, zaś trzecie miejsce zajęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Brzeżance za karkówkę po naszemu.

Nagrody w postaci czeków wręczył Zastępca Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Rzeszowie Józef Wyskiel. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. Dodatkowe nagrody ufundował Dyrektor ARiMR w Rzeszowie – Wiesław Polek, Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego – Bogusław Kmieć, Zastępca Dyrektora KRUS w Rzeszowie – Marek Pająk. przedstawiciel WFOŚiGW w Rzeszowie. W wydarzeniu uczestniczył także Poseł na sejm RP, Kazimierz Moskal, który serdecznie pogratulował wszystkim KGW udziału i podziękował za kultywowanie podkarpackich tradycji kulinarnych. W wydarzeniu udział wziął także członek Zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A. – Tomasz Nowakowski.

Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu razem z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw i muzyce ludowej oraz występach wokalistek lokalnej młodzieżowej grupy wokalnej.

Dla najmłodszych zorganizowano gry i zabawy z animatorami. Wszystkim serdecznie dziękujemy, zwycięskim kołom gratulujemy.

OT Rzeszów

Informacje z regionów