Sebastian Pieńkowski laureatem nagrody „Osobowość Roku 2019” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Sebastian Pieńkowski laureatem nagrody „Osobowość Roku 2019”

W dniu 24 sierpnia 2021 r. w Folwarku Pszczew odbyła się gala wręczenia nagród „Osobowość Roku 2019 i 2020” organizowana przez „Gazetę Lubuską”. W kategorii polityka, samorządność i społeczność lokalna „Osobowością Roku 2019” został Sebastian Pieńkowski, Dyrektor Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Gorzowie Wielkopolskim.

Sebastian Pieńkowski tytuł „Osobowości Roku 20219” otrzymał za skuteczność w działaniach na rzecz pozyskania dla miasta działki pod inwestycje, która może być kołem zamachowym rozwoju Gorzowa. Dyrektor OT KOWR w Gorzowie Wielkopolskim pozyskał nieruchomość o łącznej powierzchni 250  hektarów, położoną  w strefie przemysłowej. Teren ten może być tzw. „złotym pociągiem” ponieważ obok ww. gruntów miasto posiada kolejne 150 ha, które wraz z gruntami KOWR stanowią największy w kraju – blisko 400 hektarowy kompleks gruntów inwestycyjnych.

Lubuszanie osobowości roku wybierali w pięciu kategoriach: działalność społeczna i charytatywna, kultura, polityka samorządność i społeczność lokalna, biznes, nauka.

OT Gorzów Wielkopolski

Informacje z regionów