Rzeczniów– Piknik z PRODUKTEM POLSKIM - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Rzeczniów– Piknik z PRODUKTEM POLSKIM

11 września 2022 r. w Rzeczniowie, podczas wydarzenia „Festiwal Smaków Rzeczniów 2022” odbył się Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” w powiecie lipskim i zwoleńskim.

Organizatorami Pikniku było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przy współpracy z Gminą Rzeczniów.

W konkursie rywalizowało 18 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu lipskiego i zwoleńskiego. W opinii Komisji, najlepszym daniem okazały się: ”Pierogi z kapustą i ziemniakami” przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Teraz My” z Maruszowa. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich „Piątkowy Stok” w Pałkach za przygotowanie dania „Świńskie poliki w sosie chlebowym podawane z kaszą jęczmienną z warzywami”, zaś trzecie miejsce przypadło Kołu Gospodyń Wiejskich „Grabowianki” w Grabowcu za danie „Kaczka dziwaczka po grabowiecku”.

Nagrody w postaci czeków wręczył Zastępca Dyrektora OT KOWR w Warszawie Paweł Smoliński. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. Dodatkowe upominki dla zwycięskich KGW ufundowała Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu razem z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw i muzyce ludowej.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność, a zwycięskim Kołom Gospodyń Wiejskich jeszcze raz gratulujemy!

OT Warszawa

Informacje z regionów