Rymanów-Zdrój – Piknik z PRODUKTEM POLSKIM - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Rymanów-Zdrój – Piknik z PRODUKTEM POLSKIM

3 lipca 2022 r. na terenie Amfiteatru nad Czarnym Potokiem w Rymanowie-Zdroju odbył się Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu krośnieńskiego.

Organizatorami Pikniku byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Zaleszanach.

W konkursie rywalizowało 11 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu krośnieńskiego z województwa podkarpackiego. W opinii Komisji, najlepszym daniem, okazały się pierogi niedźwiedzie przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Długiem. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Kobylanach za przygotowanie pierogów dworskich z mąki razowej z kapustą i białym serem okraszonych cebulą i wędzonką, zaś trzecie miejsce zajęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bratkówce za Kwasówkę.

Nagrody wręczył Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Rzeszowie Jerzy Borcz. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. Dodatkowe nagrody ufundował Starosta Powiatu krośnieńskiego pan Jan Pelczar oraz Dyrektor ARiMR w Rzeszowie Wiesław Polek. W wydarzeniu uczestniczył także Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, który serdecznie pogratulował wszystkim KGW udziału i podziękował za kultywowanie podkarpackich tradycji kulinarnych.

Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu razem z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw i muzyce ludowej oraz występy orkiestr dętych z powiatu krośnieńskiego. Dla najmłodszych zorganizowano gry i zabawy z animatorami. 

Wszystkim serdecznie dziękujemy, a zwycięskim kołom gratulujemy.

Informacje z regionów