Rozstrzygnięcie konkursu „WIELKANOC W GOLĄDKOWIE” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Rozstrzygnięcie konkursu „WIELKANOC W GOLĄDKOWIE”

W dniu 13 kwietnia br. na terenie Zespołu szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „WIELKANOC W GOLĄDKOWIE”. Fundatorem nagród był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Warszawie

Konkurs kulinarny „Wielkanoc w Golądkowie” jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu uroczystości  Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie. W ramach współpracy ze szkołą, w jego organizację od lat włącza się Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Warszawie.
Celem konkursu „WIELKANOC W GOLĄDKOWIE” jest między innymi: zdobywanie i pogłębianie wiedzy, kultywowanie tradycji kulinarnych Świąt Wielkiej Nocy, promowanie polskich produktów oraz pobudzanie ciekawości poznawczej i zainteresowań uczniów. Ze względu na pandemię i ograniczenia w funkcjonowaniu szkół, zmieniono regulamin konkursu. Zamiast przygotowywania dań zadaniem uczestników było stworzenie prezentacji multimedialnej promującej tradycyjne potrawy kuchni polskiej, które goszczą na naszych wielkanocnych stołach.

Informacje z regionów