Rolnicze święto w Barzkowicach - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Rolnicze święto w Barzkowicach

W dniach od 10 do 12 września br. w Barzkowicach odbywały się Targi Rolne Agro Pomerania. Podczas targów swoje stoisko wystawił Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie.

W tym roku największe targi rolne na Pomorzu Zachodnim przyciągnęły do Barzkowic ponad 300 wystawców z całego kraju oraz tysiące zwiedzających. Nie zabrakło prezentacji maszyn rolniczych, sprzętu rolniczego i pokazów zwierząt hodowlanych. Już tradycyjnie największym powodzeniem cieszyły się stoiska lokalnych producentów żywności, na których prym wiodły miody, konfitury, sery i przetwory mleczne, sadzonki oraz wyroby rękodzieła.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa wystawione przez Oddział Terenowy w Szczecinie. Pracownicy udzielali zainteresowanym rolnikom informacji na temat dzierżawy i sprzedaży nieruchomości będących w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz zadań delegowanych, realizowanych przez Wydział Rozwoju Rynków Rolnych.

Podczas targów w Barzkowicach rozstrzygnięto również kilka konkursów. Dyrektor KOWR OT w Szczecinie Agnieszka Śpiewak wręczyła nagrodę rzeczową laureatom konkursu za najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz uczestnikom „Konkursu Młodego Hodowcy”.  Jeszcze jedną nagrodę Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie przyznał w konkursie za najlepszy wyrób targowy w kategorii artykuły spożywcze.

Punktem kulminacyjnym targów była niedzielna, uroczysta msza święta dożynkowa. Targi Rolne Agro Pomerania w Barzkowicach odbyły się już po raz trzydziesty trzeci i zbiegły się z 65-leciem działalności Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

OT Szczecin

Informacje z regionów