Repki – Piknik z PRODUKTEM POLSKIM - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Repki – Piknik z PRODUKTEM POLSKIM

W dniu 21 sierpnia 2022 r. w miejscowości Repki przy okazji Festynu kulinarnego „Smaki Powiatu” odbył się Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” w powiecie sokołowskim.

Organizatorami Pikniku było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Repkach.

W konkursie rywalizowało 17 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu sokołowskiego. W opinii Komisji, najlepszym daniem okazały się Klepace przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Sikorach. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich Krzemień za przygotowanie Krzemieńskich kartaczy z mięsem z rosołu w polewie z miętowej nalewki, zaś trzecie miejsce przypadło KGW w Hołowienkach za Pasztety wegetariańskie.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. Nagrody w postaci czeków wręczył Zastępca Dyrektora OT KOWR w Warszawie Paweł Smoliński.  Dodatkowe upominki dla zwycięskich KGW ufundowała Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu razem z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw i muzyce ludowej.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność, a zwycięskim kołom gospodyń wiejskich jeszcze raz gratulujemy!

OT Warszawa

Informacje z regionów