Regionalny Plebiscyt MISTRZOWIE AGRO - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Regionalny Plebiscyt MISTRZOWIE AGRO

W dniu 16 grudnia 2021 br. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyło się podsumowanie Regionalnego Plebiscytu MISTRZOWIE AGRO. Partnerami wydarzenia była firma Agroplast Marcin Łopąg w Sawinie oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Otwarcia gali i powitania przybyłych gości dokonał Wojciech Pokora Dyrektor Naczelny Kuriera Lubelskiego.

„MISTRZOWIE AGRO” to największy ogólnopolski plebiscyt wiejski i rolniczy, który w województwie lubelskim jest prowadzony przez Kurier Lubelski, a w całej Polsce także przez inne dzienniki regionalne oraz ogólnopolski serwis i magazyn dla rolników „Strefa Agro”. Czytelnicy mieli  możliwość wybrania osób, które w minionym roku najbardziej przysłużyły się swojej lokalnej społeczności.

Głosowanie w plebiscycie przebiegało w sześciu kategoriach. W dwóch z nich: Sołtys Roku oraz Koło Gospodyń Wiejskich Roku, laureaci zostali wybrani osobno w każdym powiecie a następnie awansowali do wojewódzkiego finału.

W kategoriach: Rolnik Roku, Gospodyni Roku, Sołectwo Roku, oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Roku głosowanie prowadzone było w skali całego województwa. Nagrody laureatom wręczał Wojciech Pokora Dyrektor Naczelny Kuriera Lubelskiego.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Lublinie w imieniu Dyrektora - Kamili Grzywaczewskiej reprezentowała Monika Różycka-Górska - Kierownik Wydziału Organizacyjno-Prawnego.

Pracownicy Wydziału Rozwoju Rynków Rolnych KOWR OT w Lublinie prowadzili stoisko, na którym można było uzyskać informacje o bieżących działaniach KOWR oraz zaopatrzyć się w biuletyny i broszury.

OT Lublin

Informacje z regionów