Pszczelarz Roku Województwa Podlaskiego wybrany - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Pszczelarz Roku Województwa Podlaskiego wybrany

W dniu 13 października 2021 r. w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym na Wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Pszczelarz Roku Województwa Podlaskiego”. Jego organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przy współpracy z Oddziałem Terenowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Białymstoku.

Celem konkursu była promocja pszczelarstwa i pszczelarzy oraz podnoszenie poziomu organizacji pasiek. Skład Komisji konkursowej tworzyli przedstawiciele rożnych instytucji, w tym Oddziału Terenowego KOWR w Białymstoku. Podczas wizyt Komisja oceniała pszczelarzy i ich pasieki. Przy ocenie brała pod uwagę kompetencje pszczelarskie, technikę hodowli, wyposażenie pracowni miodowej, innowacyjność i zaangażowanie.

Podczas uroczystego wręczania nagród Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Białymstoku reprezentował Zastępca Dyrektora OT Henryk Dębowski. Przekazał on laureatom kosze z drobnymi upominkami oraz złożył im gratulacje. Nagrodzono czterech pszczelarzy z województwa podlaskiego. Pierwsze miejsce zajęła pasieka z 30-letnim stażem Alfreda Judyckiego z Augustowa.

To był pierwszy konkurs pszczelarski w województwie podlaskim a jego rozstrzygnięciu towarzyszyła wystawa pod tytułem „Pszczoły i ich rola w przyrodzie”.

OT Białystok

Informacje z regionów