Przekazanie produktów z „Programu dla szkół” do szpitali - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Przekazanie produktów z „Programu dla szkół” do szpitali

Oddział Terenowy KOWR w Lublinie podjął działania mające na celu nieodpłatne przekazywanie produktów znajdujących się na stanach magazynowych zatwierdzonych w programie dostawców i przeznaczonych na realizację „Programu dla szkół”. 23 marca 2020 r. trafiły one do szpitali w województwie lubelskim.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz zamknięciem placówek oświatowych, wstrzymana została realizacja „Programu dla szkół”, dzięki któremu dzieci z klas I-V otrzymywały bezpłatnie owoce i warzywa oraz mleko
i przetwory mleczne. Aby zapobiec zmarnowaniu się tych produktów OT KOWR w Lublinie reprezentowany przez Kamilę Grzywaczewską, Dyrektora oraz Marka Wojciechowskiego Zastępcę Dyrektora wraz z  zatwierdzonym w „Programie dla szkół” dostawcą firmą DELTA Tomasz Wejman przekazali je do szpitali w woj. lubelskim. Dzięki tej akcji placówki medyczne otrzymały: 10 ton jabłek, 200 kg gruszek, 1300 sztuk mleka świeżego oraz ponad 2000 tysiące sztuk kefiru naturalnego.

Powyższe produkty trafiły do Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie, Samodzielnego Publicznego Szpitala w Lublinie oraz Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Puławach.

OT w Lublinie

Informacje z regionów