Przecław – Piknik z PRODUKTEM POLSKIM - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Przecław – Piknik z PRODUKTEM POLSKIM

W dniu 23 lipca 2022 r. na terenie palcu przy Domu Kultury w Przecławiu odbył się Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” w powiatach mieleckim i dębickim.

Organizatorami Pikniku byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przy współpracy z Domem Kultury w Przecławiu.

W konkursie rywalizowało 20 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatów mieleckiego oraz dębickiego w województwie podkarpackim. W opinii Komisji, najlepszym daniem, okazał się Królik w cieście przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wadowicach Górnych. Drugie miejsce zajęło Stowarzyszenie Dębowa Razem w Dębowej za Roladki z ogórkiem, zaś trzecie miejsce zajęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Błoniu za przygotowanie potrawy Poły nadziane.

Nagrody w postaci czeków wręczył Zastępca Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Rzeszowie Józef Wyskiel. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. Dodatkowe nagrody ufundował Poseł na Sejm RP – Fryderyk Kampinos, Poseł na Sejm RP – Jan Warzecha, Kierownik Biura Terenowego ARiMR w Mielcu – Stanisław Kagan,  Kierownik Biura Terenowego ARiMR w Dębicy – Zbigniew Siedlarz, Burmistrz Przecławia – Renata Siembab,  Dyrektor Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec – Waldemar Barnaś, Kierownik Biura powiatowego KRUS w Mielcu – Małgorzata Zasowska, Przedstawiciel WFOŚiGW w Rzeszowie.

Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu razem z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw i muzyce ludowej.

Dla najmłodszych zorganizowano gry i zabawy z animatorami. Wszystkim serdecznie dziękujemy, zwycięskim kołom gratulujemy.

OT Rzeszów

Informacje z regionów