Pożegnanie wakacji w Rudawce Rymanowskiej - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Pożegnanie wakacji w Rudawce Rymanowskiej

W dniach 27-28 sierpnia 2022 r. w Rudawce Rymanowskiej odbyło się już XXI Pożegnanie Wakacji połączone z Krajową Wystawą Bydła Simentalskiego, Regionalnym Czempionatem Konia Huculskiego oraz Krajową Wystawą Ras Rodzimych.

Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej jest cykliczną i największą na Podkarpaciu imprezą plenerową, która odbywa się zwykle w ostatni weekend sierpnia w naturalnym amfiteatrze. W tym roku honorowy patronat nad wydarzeniem sprawowali: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Podkarpacki oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego.

W wydarzeniu uczestniczyło kilkudziesięciu hodowców bydła, koni, drobiu, tuczników i innych zwierząt domowych  oraz przedsiębiorcy sprzedający maszyny rolnicze, ciągniki i nawozy rolnicze.

Na stoiskach MRiRW, ARiMR, KOWR i KRUS, zwiedzający otrzymywali interesujące ich informacje oraz materiały informacyjne. W ciągu dwóch weekendowych dni odbywała się między innymi ocena bydła simentalskiego, czempionat hodowlany koni huculskich, pokaz cieliczek, pokazy konne, były też atrakcje dla najmłodszych. Nie brakowało stoisk kulinarnych z tradycyjnymi potrawami, licznych stoisk wystawowych, czy różnego rodzaju pokazów.

OT Rzeszów


Informacje z regionów