Powiatowa Wystawa Stołów Wielkanocnych w Strzelnie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Powiatowa Wystawa Stołów Wielkanocnych w Strzelnie

W dniu 10 kwietnia br. w Domu Kultury w Strzelnie odbyła się Powiatowa Wystawa Stołów Wielkanocnych. Organizatorem wystawy był Powiat Mogileński, a gospodarzem Gmina Strzelno. Partnerem wydarzenia został Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

W wydarzeniu uczestniczył Marcin Wroński – Zastępca Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który podczas wystąpienia zachęcał do dokonywania świadomych zakupów produktów na świąteczny stół, w szczególności produktów z certyfikatami i oznaczeniem PRODUKT POLSKI #KupujŚwiadomie nie tylko od święta. Oddział Terenowy KOWR w Bydgoszczy reprezentował Marek Witkowski – Zastępca Dyrektora KOWR OT Bydgoszcz.

Powiatowa Wystawa Stołów Wielkanocnych w Strzelnie była niezwykłą okazją do degustacji tradycyjnych potraw wielkanocnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z czterech gmin powiatu mogileńskiego. Oprócz pysznych dań, na odwiedzających czekały atrakcje w postaci wielkanocnych warsztatów rękodzieła dla dzieci. Dużym zainteresowaniem wśród przybyłych gości cieszył się  pokaz kulinarny. Podczas trwania wystawy przeprowadzono Konkurs na Najpiękniejszy Stół Wielkanocny. Komisja Konkursowa za najpiękniejszy uznała stół przygotowany przez KGW w Krzekotowie.

OT Bydgoszcz

Informacje z regionów