Polska smakuje w Parku Miejskim w Czyżewie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Polska smakuje w Parku Miejskim w Czyżewie

W dniu 8 sierpnia br. na stadionie miejskim w Czyżewie odbył się festyn rodzinny z okazji jubileuszu odzyskania praw miejskich przez miasto.

Mieszkańcy oraz zaproszeni goście m.in. władze wojewódzkie i parlamentarzyści, zgromadzili się, aby wspólnie świętować 10-lecie odzyskania praw miejskich.

Uroczystość rozpoczęła się odsłonięciem pamiątkowej tablicy w parku, który po gruntownej rewitalizacji stał się wizytówką tego niewielkiego miasta.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa na zaproszenie organizatorów został partnerem wydarzenia i pod hasłem Polska smakuje promował polską żywność. Na stoisku informacyjno-promocyjnym przygotowanym przez OT KOWR w Białymstoku odbyła się degustacja produktów regionalnych od lokalnych producentów żywności, a pracownicy udzielali informacji o bieżących mechanizmach realizowanych przez KOWR.

Na festynie nie zabrakło stoisk Kół Gospodyń Wiejskich, które częstowały odwiedzających regionalnymi specjałami i smakołykami. Na scenie zaprezentowały się zespoły artystyczne, a na telebimie wyświetlane były spoty informacyjne promujące polską certyfikowaną żywność.


Niedzielne popołudnie w Czyżewie było doskonałą okazją, aby promować rodzime produkty polskich rolników pod hasłami: #SolidarnizRolnikami i #KupujŚwiadomie.

OT Biasłystok

Informacje z regionów