„Polska smakuje” podczas XIII edycji „wiosny w polu i w ogrodzie” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

„Polska smakuje” podczas XIII edycji „wiosny w polu i w ogrodzie”

Po raz trzynasty, 7 kwietnia br., odbyła się impreza wystawienniczo-handlowa pod nazwą „Wiosna w Polu i w Ogrodzie”. Miało to miejsce na terenie Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział w Siedlcach.

W uroczystości otwarcia tego wydarzenia wzięło udział wielu gości reprezentujących instytucje działające na rzecz rolników oraz mieszkańców Siedlec i okolicznych powiatów, w tym m.in. minister energii Krzysztof Tchórzewski, wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, europosłanka Julia Pitera. Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie reprezentował pracownik Oddziału Mirosław Rutka.

MODR w Warszawie we współpracy z OT KOWR w Warszawie przygotował prezentację i degustację produktów regionalnych wschodniego Mazowsza. Można było skosztować takich potraw jak: sójka mazowiecka, kiszka ziemniaczana, pierogi „szlachcice”, pomasta oraz innych.

Wśród stoisk z regionalną żywnością funkcjonowało również stoisko promocyjne „Polska Smakuje” przygotowane i obsługiwane przez pracowników OT KOWR w Warszawie: Dorotę Szymczak-Tokarską i Andrzeja Kołodziejczyka. Na stoisku producenci i konsumenci polskiej żywności mogli uzyskać informację nt. działań promocyjnych realizowanych przez KOWR, w tym strony internetowej i aplikacji „Polska Smakuje” skupiających producentów i rolników wytwarzających regionalną żywność. Na stoisku prezentowane były również próbki takiej żywności, którymi były: konfitura z borówki amerykańskiej oraz miód akacjowy z dodatkiem malin.

W trakcie kiermaszu zwiedzający mieli możliwość m.in. zakupić sadzonki krzewów ozdobnych, drzewek owocowych i kwiatów. Można było również posmakować i zakupić smaczną polską żywność.

Informacje z regionów