Półfinał „Bitwa Regionów” Olsztyn - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Półfinał „Bitwa Regionów” Olsztyn

W dniach 7-8 września br. w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Olsztynie odbyły się XXVI Jesienne Targi Rolnicze „Wszystko dla Rolnictwa”.

Oferta targowa skierowana była  zarówno do producentów prowadzących gospodarstwa rolne jak również do mieszkańców terenów miejskich poszukujących roślin ozdobnych, rękodzieła itp.

Pierwszego dnia imprezy odbył się półfinał konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich pod nazwą „Bitwy Regionów”. W bitwie uczestniczyło dziewięć Kół Gospodyń Wiejskich, które zaprezentowały potrawy charakterystyczne dla Warmii i Mazur.

Najlepszą ocenę Jury uzyskało Koło Gospodyń Wiejskich „Luba” w Lubajnach za potrawę „Luba mazurska czyli rolada ziemniaczana z sosem kurkowym”.

Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Cimochach „CIMOSZANKI”, które przygotowało „Farszynki Mazurskie”.

Na trzecie miejsce zakwalifikowało się Koło Gospodyń Wiejskich w Mierkach za „Kaczkę faszerowaną Jana po mazursku”.

Zwycięskie koło będzie reprezentowało Warmię i Mazury w Finale Bitwy Regionów, który odbędzie się w podczas targów „Smaki regionów” organizowanych w Poznaniu w dniach 28-30.09.2019 r.

Wszystkim Kołom Gospodyń serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Podczas targów Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie zorganizował stoisko informacyjne, na którym można było uzyskać najświeższe informacje dotyczące oferty gruntów przeznaczonych na sprzedaż i dzierżawę, funkcjonowania portalu „Polska Smakuje” czy mechanizmów Wspólnej Polityki Rolnej i krajowych administrowanych przez KOWR.

Informacje z regionów