Podlaski Dzień Kukurydzy w Szepietowie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Podlaski Dzień Kukurydzy w Szepietowie

W dniu 13.09.2020 r. na terenie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie po raz dziewiętnasty odbył się Podlaski Dzień Kukurydzy.

Wydarzenie na stałe wpisało się w kanon imprez rolniczych na Podlasiu i cieszy się ogromnym zainteresowaniem rolników. Swoje stoiska zaprezentowały firmy oraz instytucje
z branży rolniczej.

Na polach doświadczalnych PODR zaprezentowano największą kolekcję odmian kukurydzy w Polsce północno-wschodniej, spośród której rolnicy będą mogli wybrać nasiona na przyszły sezon. Podczas wydarzenia dbyły się wykłady na tematy związane z odpowiednim doborem odmian kukurydzy, czy też żywieniem bydła paszą kukurydzianą. Omawiane były również nowości w zakresie odmian kukurydzy. Jak co roku punktem kulminacyjnym imprezy był pokaz koszenia kukurydzy przy użyciu najnowocześniejszych maszyn, który cieszył się największą popularnością wśród odwiedzających.

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Białymstoku reprezentowała Pani Dyrektor Jadwiga Zabielska. Na stoisku informacyjnym OT KOWR można było zweryfikować swoje wiadomości i uzyskać odpowiedzi na temat obrotu ziemią rolną jak też mechanizmów realizowanych przez KOWR.

Informacje z regionów