Podkarpacka Gala Orłów Wprost 2022 - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Podkarpacka Gala Orłów Wprost 2022

W dniu 28 października 2022 r. OT KOWR Rzeszów reprezentowany przez Dyrektora Jerzego Borcza wziął udział w Gali Podkarpackich Orłów Wprost 2022. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa jest partnerem wydarzenia.

Nagrody Orły Wprost przyznawane są w uznaniu za wyjątkową działalność na polu przedsiębiorczości, działalności samorządowej i promocji regionu. Nagradzamy właścicieli firm wywodzących się z poszczególnych regionów, którzy rozszerzają działalność na całą Polskę i wprowadzają na rynek innowacje.

Nagrody otrzymują także wójtowie gmin, prezydenci miast oraz marszałkowie województw, którzy skutecznie wykorzystują środki europejskie, oraz ambasadorowie regionu i aktywni działacze, którzy pracują dla rozwoju regionu.

Patronat nad nagrodą objęło ministerstwo funduszy i polityki regionalnej. Galę otworzyła wiceminister Małgorzata Jarosińska – Jedynak.

Rozdano kilkanaście nagród w tym nagrodę specjalną w kategorii rolnictwo, otrzymali ją właściciele Ekologicznego Gospodarstwa Rolnego Barbara i Mariusz Gumienny, które wyróżnia się uprawą prastarych odmiany zbóż – płaskurki, samopszy i orkiszu. Powstają z nich różnego rodzaju makarony oraz mąka do wypieku chleba. Produkowana w gospodarstwie „orkiszowa kluska krojona” została wpisana na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

OT Rzeszów

Informacje z regionów