Płońsk– Piknik z PRODUKTEM POLSKIM - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Płońsk– Piknik z PRODUKTEM POLSKIM

10 września 2022 r. na terenie MODR Oddział Poświętne w Płońsku podczas XVI Jesiennego Jarmarku „od pola do stołu” odbył się Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” w powiecie płońskim.

Organizatorami Pikniku było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przy współpracy z Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Warszawie.

W konkursie rywalizowało 5 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu płońskiego. W opinii Komisji, najlepszym daniem okazała się „Szapska kaczka dziwaczka” przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich Szapsk „My kobiety”. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich „W Kobiecym Gronie” w Nowym Radzikowie za przygotowanie dania „Buraczki” – placki z buraka cukrowego, zaś trzecie miejsce przypadło KGW w Kołozębiu za zupę „Biały na ząb”.

Nagrody w postaci czeków wręczył Zastępca Dyrektora OT KOWR w Warszawie Jerzy Wal. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. Dodatkowe upominki dla zwycięskich KGW ufundowała Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu razem z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw i muzyce ludowej.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność, a zwycięskim Kołom Gospodyń Wiejskich jeszcze raz gratulujemy!

OT Warszawa

Informacje z regionów