Pikniki z PRODUKTEM POLSKIM i „Bitwa regionów” w województwie podlaskim w: Radziłowie, Małym Płocku i Drohiczynie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Pikniki z PRODUKTEM POLSKIM i „Bitwa regionów” w województwie podlaskim w: Radziłowie, Małym Płocku i Drohiczynie

W dniu 23 lipca 2022 r. eliminacje powiatowe konkursu „Bitwa regionów” odbyły się w powiecie grajewskim oraz kolneńskim, natomiast 24 lipca 2022 r. w powiecie siemiatyckim.

23 lipca 2022r. Radziłów

Konkurs odbył się podczas Pikniku z PRODUKTEM POLSKIM na placu miejskim w Radziłowie. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali: Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, Wójt Gminy Radziłów Krzysztof Milewski oraz Dyrektor OT KOWR w Białymstoku Jadwiga Zabielska. W wydarzeniu uczestniczyło wielu gości, w tym m.in.: Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Lech Antoni Kołakowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Michał Wiśniewski, Poseł RP Kazimierz Gwiazdowski, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski. Wiceprezes Rady Ministrów podczas swojego wystąpienia stwierdził, iż „Lokalna Polska jest depozytariuszem największych wartości, takich jak wiara, rodzina, tradycja. To właśnie tu widać wielkie przywiązanie do polskiej ziemi i bogactw, które ona wydaje”.

W trakcie wydarzenia 11 Kół Gospodyń Wiejskich zaprezentowało dania konkursowe charakterystyczne dla regionu. Komisja Konkursowa po intensywnych obradach wyłoniła zwycięzców:

I miejsce - KGW w Pieńczykowie za „Babkę ziemniaczaną”,

II miejsce - KGW Rzędzianki w Wąsoszu za „Staropolską golonkę Rzędziana",

III miejsce - KGW w Toczyłowie za „Pieczoną kaczkę".

23 lipca 2022r. Mały Płock

W powiecie kolneńskim podczas Pikniku z PRODUKTEM POLSKIM do kulinarnej rywalizacji przystąpiło 7 Kół Gospodyń Wiejskich. Komisja konkursowa w pracach, której uczestniczył Zastępca Dyrektora OT KOWR w Białymstoku Jarosław Lutyński wyłoniła zwycięskie potrawy:

I miejsce „Babka ziemniaczana" - KGW w Rogienicach Wielkich

II miejsce „Kartacze z mięsem podane z surówką z kiszonej kapusty" - KGW w Dzierzbi,

III miejsce „Kotlety z kaszy jęczmiennej w sosie grzybowym - KGW w Kruszy".

Zwycięskie Koła Gospodyń Wiejskich otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR, które wręczyli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Lech Antoni Kołakowski oraz Zastępca Dyrektora OT KOWR w Białymstoku Jarosław Lutyński.

24 lipca 2022r. Drohiczyn

Nad Bugiem odbył się Podlaski Piknik Rodzinny. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali: Senator RP Jacek Bogucki, Senator RP Maria Koc, Starosta powiatu siemiatyckiego Marek Bobel oraz Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Marek Malinowski. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Reprezentowała Dyrektor OT KOWR w Białymstoku Jadwiga Zabielska.

Do kulinarnej bitwy na smaki przystąpiło 5 Kół Gospodyń Wiejskich. Senator Rzeczypospolitej Polskiej Maria Koc pełniąca funkcję przewodniczącej komisji konkursowej z wielkim uznaniem odniosła się do przygotowanych przez KGW tradycyjnych potraw, które odzwierciedlały w swoich smakach tradycje regionu Podlasia.

Komisja konkursowa po intensywnych obradach zdecydowała przyznać nagrody:

I miejsce za „Talarki z Buga" otrzymało - KGW Nadbużanki w Mielniku,

II miejsce za „Kulebiaki" - KGW w Nurcu Stacji,

III miejsce za „Kartacze z mięsem i surówką z kapusty" - KGW Minczewo w Minczewie.

Zwycięskie Koła Gospodyń Wiejskich otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł za I miejsce, 800 zł za II miejsce i 500 zł za III miejsce.

OT Białystok

Informacje z regionów