Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Zakrzówku - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Zakrzówku

W dniu 26 czerwca 2022 r. w Zakrzówku odbył się czwarty na Lubelszczyźnie Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu kraśnickiego Organizatorami wydarzenia byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Piknik odbył się podczas wydarzenia powiatowego pn. „Święto Mleka i Miodu” organizowanego przez Centrum Kultury i Biblioteki w Gminie Zakrzówek.

Posłanka do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek oraz Z-ca Dyrektora OT KOWR w Lublinie Anna Baluch powitały gości i oficjalnie rozpoczęły Piknik.

W konkursie „Bitwa Regionów” udział wzięło 26 Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu kraśnickiego z województwa lubelskiego.

Powołano dwie komisje konkursowe w składzie: Marek Bednarz (ekspert kulinarny), Teresa Jachura, Małgorzata Kopeć oraz Łukasz Skokowski (ekspert kulinarny), Iwona Bańka i Piotr Ambrożkiewicz, które przyznały 3 nagrody i 3 wyróżnienia. Najlepszym daniem, według jury, okazał się Pierekaczewnik z Rzeczycy Księżej przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Rzeczyca Księża. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Zakrzówku za przygotowane potrawy Bliżej Natury, zaś trzecie miejsce zdobyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zadworzu za przygotowanie Kaszaka. Nagrody w postaci czeków w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. ufundowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wręczyła Z-ca Dyrektora OT KOWR w Lublinie Anna Baluch.

Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji w tym: występy zespołów ludowych, konkursy kulinarne i artystyczne, animacje, stoiska z rękodziełem oraz koncerty muzyczne.

Wszystkim przybyłym na wydarzenie serdecznie dziękujemy, zwycięskim KGW gratulujemy i już teraz zapraszamy na kolejne Pikniki z Produktem Polskim.
OT Lublin

Informacje z regionów