Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Wygiełzowie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Wygiełzowie

W dniu 4 września 2022 r. w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie podczas cyklicznego wydarzenia „Ziemniaczysko” odbył się Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, w trakcie którego przeprowadzono I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich z powiatów chrzanowskiego i oświęcimskiego oraz konkurs „Najpiękniejsze Stoisko KGW”.

Do konkursu „Bitwa Regionów” przystąpiło 9 Kół Gospodyń Wiejskich, które oprócz smacznych potraw przygotowały również występy artystyczne. Kulinarna rozgrywka była wyrównana, jednak jurorom udało się wyłonić zwycięzców:

I miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich Folklorem Malowane Przecieszynianki za potrawę „Polewka Regionalna”,

II miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Grojcu za potrawę „Kapusta z grochem po grojecku”,

III miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Bolęcinie za potrawę „Pieczone po bolęcińsku”.

W trakcie Pikniku miały także miejsce inne atrakcje: animacje dla dzieci, dmuchańce, przejazdy ciuchcią, wystawy rękodzieła i rzemieślników. Podczas wydarzenia odbyły się występy: Zespołu Pieśni i Tańca Krakowiaczek, Kapeli Ciupaga oraz Kabaretu Czesuaf.

Gratulacje zwycięskim kołom złożyli i nagrody wręczyli: z Wydział Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Gabriela Zięć, Zastępca Dyrektora OR ARiMR w Krakowie Elżbieta Wróbel, Zastępca Dyrektora OR KRUS w Krakowie Michał Mrówka,– Dyrektora MODR w Karniowicach Dominik Pasek, Zastępca Dyrektora OT KOWR w Krakowie Mirosław Boruta Krakowski.

Po „Bitwie Regionów” Panie z Kół Gospodyń Wiejskich miały okazje do integracji oraz wymiany doświadczeń podczas wspólnej biesiady.

OT Kraków

Informacje z regionów