Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Wojsławicach - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Wojsławicach

W dniu 31 lipca 2022 r. na terenie Szkoły Podstawowej w Wojsławicach (powiat zduńskowolski) odbył się Piknik z PRODUKTEM POLSKIM zorganizowany przez Gminę Zduńska Wola.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięty został I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu zduńskowolskiego, którego organizatorami byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

W konkursie rywalizowało 17 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu zduńskowolskiego województwa łódzkiego.

W wydarzeniu uczestniczyło wielu dostojnych gości, w tym m.in. Piotr Polak Poseł na Sejm RP, Anna Pietraszko – Z-ca Dyrektora ARiMR Łódzki Oddział Regionalny, Dariusz Kopytek - Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Zduńskiej Woli oraz Henryk Staniucha - Wójt Zduńska Wola. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Marek Sarwa Zastępca Dyrektora KOWR OT Łódź.

Komisja konkursowa, której przewodniczył ekspert kulinarny Piotr Kuliński nie miała łatwego zadania, ponieważ wszystkie dania były bardzo smacznie, starannie przygotowane oraz gustownie zaprezentowane.

W opinii Komisji, najlepszym daniem, okazała się polewka gruszkowa z ziemniakami przygotowana przez KGW Społeczność Holendry (gmina Zapolice). Drugie miejsce zajęło KGW w Sikucinie (gmina Szadek) za przygotowanie klusek kładzionych ze skwarkami i zasmażaną lebiodą, zaś trzecie miejsce zajęły panie z KGW Wojsławice (gmina Zduńska Wola) za tradycyjne prażoki z omastą i zasmażaną kapustą.

Nagrody w postaci czeków wręczył Marek Sarwa Z-ca  Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Łodzi. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł.

Pomimo niesprzyjającej aury piknik przebiegł w bardzo przyjaznej atmosferze. „Bitwa Regionów” zgromadziła wielu mieszkańców powiatu zduńskowolskiego, którym dopisywały wyśmienite humory. Nie zabrakło też pysznego jedzenia, muzyki oraz atrakcji dla najmłodszych, dla których przygotowano wiele atrakcji, w tym warsztaty plastyczne oraz możliwość zrobienia sobie kolorowych tatuaży. W programie znalazło się również uroczyste przekazanie samochodu strażackiego dla OSP Wojsławice.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział, zwycięskim kołom gratulujemy i zapraszamy na kolejne eliminacje, tym razem w powiecie wieruszowskim, które odbędą się w dniu 6 sierpnia br., w Czastarach na które serdecznie zapraszamy!

OT Łódź

 

Informacje z regionów