Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Widawie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Widawie

W dniu 21 sierpnia 2022 r. w Widawie (powiat łaski) odbył Piknik z PRODUKTEM POLSKIM zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Widawie.

W wydarzeniu uczestniczyło wielu dostojnych gości, w tym m.in. Marek Matuszewski – poseł na Sejm  RP,  Paweł Rychlik - – poseł na Sejm  RP, Krzysztof Ciebiada – poseł na Sejm  RP, Maciej Łuczak – senator, i Michał Włodarczyk Wójt Gminy Widawa. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Marek Sarwa Z-ca Dyrektora KOWR OT Łódź.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto również I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu rawskiego.  W konkursie rywalizowały cztery zespoły Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu łaskiego o województwa łódzkiego. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, ponieważ wszystkie dania były bardzo smacznie, starannie przygotowane oraz gustownie zaprezentowane.

W opinii Komisji, najlepszym daniem, okazały się kaczka faszerowana na luzie z jabłkami przygotowane przez KGW w Wielkiej Wsi (gmina Widawa ). Drugie miejsce zajęło KGW Okupianki (gmina Łask ) za przygotowanie „Uczta Okupiaka”, zaś trzecie miejsce zajęły panie z KGW Rogóźno w Rogóźnie (gmina Widawa) za galantynę z kury podana z sosami z czarnego bzu, śliwkowym i ukraińskim.

Nagrody w postaci dyplomów i czeków wręczali parlamentarzyści oraz  Marek Sarwa Zastępca  Dyrektora  OT KOWR w Łodzi. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł.

Piknik przebiegł w bardzo przyjaznej atmosferze, której towarzyszyła choć pogoda była zmienna. Wydarzenie było więc świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu razem z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw i wspólnej zabawie.

Nie zapomniano też o najmłodszych, dla których zorganizowano różne gry i zabawy z animatorami, w tym malowanie twarzy oraz konkursy plastyczne i sportowe. Dzieci chętnie korzystały ze strefy zabaw. 

Wszystkim serdecznie dziękujemy, zwycięskim kołom gratulujemy i zapraszamy na kolejne eliminacje, które odbędą się w dniu 28 sierpnia br. w Osjakowie dla powiatu wieluńskiego i w Klonowej dla powiatu sieradzkiego.

Serdecznie zapraszamy!

OT Łódź

Informacje z regionów