Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Strzałkowie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Strzałkowie

W dniu 9 lipca 2022 r. w Strzałkowie (powiat radomszczański) odbył się ”Piknik Rodzinny” połączony z Piknikiem z PRODUKTEM POLSKIM zorganizowany przez Gminę Radomsko.

W wydarzeniu uczestniczyło wielu gości, w tym m.in.: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Ciecióra, Poseł na Sejm RP Anna Milczanowska, Starosta radomszczański Beata Pokora, kierownik BP ARiMR w Radomsku Katarzyna Bracka, kierownik PT KRUS w Radomsku Justyna Śliwińska oraz Wójt Gminy Rusiec Roman Radczyc.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Z-ca Dyrektora KOWR OT Łódź Marek Sarwa.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu radomszczańskiego, którego organizatorami byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

W konkursie rywalizowało 14 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu radomszczańskiego województwa łódzkiego.

Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, ponieważ wszystkie dania były bardzo smacznie i starannie przygotowane oraz gustownie zaprezentowane.

W opinii Komisji, najlepszym daniem, okazały się policzki pod kozią pierzynką z kluseczkami przygotowane przez KGW w Kolonii Myśliwczów (gmina Wielgomłyny). Drugie miejsce zajęło Stowarzyszenie Kobiet Kietlina (gmina Radomsko) za przygotowanie pyz nadziewanych z okrasą, zaś trzecie miejsce zajęły panie z KGW w Barczkowicach (gmina Kamieńsk) za pieczone pałki z kurczaka z twarożkiem wiejskim w sosie musztardowo-miodowym podane ze „złotkiem polskim” z warzywami z domowego ogródka w towarzystwie „królowej majowych”.

Nagrody w postaci dyplomów i czeków wręczali Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Ciecióra oraz Z-ca Dyrektora KOWR OT Łódź Marek Sarwa. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł.

Piknik przebiegł w bardzo przyjaznej atmosferze, której towarzyszyła przepiękna słoneczna pogoda. Wydarzenie było więc świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw i występach lokalnych artystów ludowych. Imprezę zakończył koncert zespołu „Zbóje” oraz dyskoteka pod gwiazdami.

Nie zapomniano też o najmłodszych, dla których zorganizowano różne gry i zabawy z animatorami, w tym puszczanie baniek mydlanych, malowanie twarzy oraz pokaz wozów strażackich. Dzieci chętnie korzystały ze strefy zabaw, trampolin i dmuchawców.

Wszystkim serdecznie dziękujemy, zwycięskim kołom gratulujemy i zapraszamy na kolejne eliminacje, które odbędą się w dniu 16 lipca br. w Mokrej Prawej - powiat skierniewicki.

OT Łódź

Informacje z regionów