Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Stoczku Łukowskim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Stoczku Łukowskim

3 lipca 2022 r. na Placu miejskim im. Tadeusza Kościuszki w Stoczku Łukowskim odbył się kolejny na Lubelszczyźnie Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu łukowskiego.

Organizatorem był Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Lublinie reprezentował Marek  Wojciechowski Z-ca Dyrektora OT KOWR w Lublinie.

 

W konkursie „Bitwa Regionów”  udział wzięło 7 Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu łukowskiego
z województwa lubelskiego. Komisja konkursowa w składzie: Ewa Soćko, ekspert kulinarny - Przewodniczący, Jarosław Domiańczyk Przedstawiciel Biura Powiatowego ARiMR – Zastępca Przewodniczącego oraz Magdalena Bosek - Przedstawiciel Placówki Terenowej KRUS, przyznała 3 nagrody i 1 wyróżnienie.

 

Najlepszym daniem, według jury, okazała się Dziczyzna duszona w ziołach przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Toczyskach. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich Turczanki w Turcu za przygotowanie Golonki zapiekanej w kapuście po Turzecku, zaś trzecie miejsce zdobyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zastawiu za przygotowanie Kwasu zastawskiego. Nagrody ufundowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wręczył Marek Wojciechowski.

Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji w tym: występy zespołów ludowych, konkursy kulinarne i artystyczne, animacje, stoiska z rękodziełem oraz koncerty muzyczne.

Wszystkim przybyłym na wydarzenie serdecznie dziękujemy, zwycięskim KGW gratulujemy i już teraz zapraszamy na kolejne Pikniki z Produktem Polskim.

 

Informacje z regionów