Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Stefankowicach - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Stefankowicach

2 lipca 2022 r. w Parku Dworskim w Stefankowicach odbył się kolejny na Lubelszczyźnie Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu hrubieszowskiego. Organizatorami był Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Piknik odbył się podczas wydarzenia powiatowego organizowanego jest przez Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach pn. „Wakacyjna Biesiada KGW”.

 

Wśród zaproszonych gości obecni byli m. in.: Ryszard Madziar, szef gabinetu politycznego wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Lublinie reprezentowała Kamila Grzywaczewska Dyrektor OT KOWR w Lublinie.

 

W konkursie „Bitwa Regionów”  udział wzięło 11 Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu hrubieszowskiego z województwa lubelskiego. Komisja konkursowa w składzie: Klaudia Lalik, ekspert kulinarny – przewodniczący komisji, Krzysztof Szpyra - Przedstawiciel Biura Powiatowego ARiMR Zastępca Przewodniczącego oraz Piotr Matelski - Przedstawiciel Placówki Terenowej KRUS, przyznała 3 nagrody i 3 wyróżnienia.

 

Najlepszym daniem, według jury, okazał się Chleb - placek babci Ani przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kosmowa. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich Masłomęcz za przygotowanie Tradycyjnej karkówki, zaś trzecie miejsce zdobyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich Europejki w Stefankowicach za przygotowanie Hrubieszowskiej zupy jabłkowej. Nagrody w postaci czeków w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł ufundowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wręczyła Kamila Grzywaczewska.

Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji w tym: wystawa sztuki ludowej, występy zespołów ludowych, konkursy kulinarne i artystyczne, animacje, stoiska z rękodziełem, oraz koncerty muzyczne.

Wszystkim przybyłym na wydarzenie serdecznie dziękujemy, zwycięskim KGW gratulujemy i już teraz zapraszamy na kolejne Pikniki z Produktem Polskim.

 

 

Informacje z regionów