Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Starym Sączu - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Starym Sączu

W dniu 17 września 2022 r. w Starym Sączu odbył się 15 Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w województwie małopolskim, w trakcie którego przeprowadzono również I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu nowosądeckiego.

Do konkursu „Bitwa Regionów” przystąpiło 9 Kół Gospodyń Wiejskich, które prócz dań konkursowych przygotowały mnóstwo smakołyków dla odwiedzających piknik. Kulinarna rozgrywka stała na bardzo wysokim poziomie, ale jurorom udało się wyłonić zwycięzców:

I miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Szczawniku SZCZAWNICZANKI za potrawę „Kaczy cycek w sosie borowikowym z kluseczkami babci Heli podany z czarną borówką zanurzoną w pieczonym jabłku”.

II miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Czarnym Potoku za potrawę „Baranina podlana śliwowicą i duszona w jabłkach, podana z haluszkami i zasmażaną kapustą z grzybami leśnymi”.

III miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Kamionce Wielkiej za potrawę „Jagnięcina z krupami”.

Jednym z gości pikniku był Poseł na Sejm RP Patryk Wicher, a gratulacje zwycięskim kołom złożyli i nagrody wręczyli: Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Starym Sączu Sławomir Szczepaniak, Radna Rady Miejskiej w Starym Sączu Julia Dziedzic, Zastępca Dyrektora OR ARiMR w Krakowie Elżbieta Wróbel, Zastępca Dyrektora ds. Świadczeń Zagranicznych OR KRUS w Krakowie Stanisław Gibała, Zastępca Dyrektora OT KOWR w Krakowie Mirosław Boruta Krakowski.

OT Kraków

Informacje z regionów