Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Rzezawie za nami! - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Rzezawie za nami!

W dniu 27 sierpnia 2022 roku na stadionie sportowym w Rzezawie odbyło się doroczne „Pożegnanie Lata”, którego częścią był Piknik z PRODUKTEM POLSKIM oraz I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu bocheńskiego.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali szereg atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i dla tych starszych. Dla dzieci nie zabrakło konkursów z nagrodami, malowanek i „dmuchańców”, dorośli mogli posłuchać koncertów i odwiedzić liczne stoiska z lokalną żywnością i rękodziełem.  

Do konkursu „Bitwa Regionów” przystąpiło siedem Kół Gospodyń Wiejskich. Komisja konkursowa nie miała łatwego wyboru, ale po długich obradach wyłoniła zwycięzców konkursu w powiecie bocheńskim, a zostali nimi:

1 miejsce: Koło Gospodyń Wiejskich w Siedlcu za potrawę „Żeberka w kapuście co się nawinie”,

2 miejsce: Koło Gospodyń Wiejskich Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Łomna za potrawę „Kluski ziemniaczane kudłate”,

3 miejsce: Koło Gospodyń Wiejskich z Rajbrotu za potrawę „Rajbrockie moskole w leśnej polewce”.

W wydarzeniu uczestniczyło wielu gości, wśród których byli m.in. Włodzimierz Bernacki – Wiceminister Edukacji i Nauki, Mariusz Palej – Wójt Gminy Rzezawa, Mirosław Boruta Krakowski – Zastępca Dyrektora OT KOWR w Krakowie, Justyna Kosecka – Dyrektor OR KRUS w Krakowie, oraz Izabela Stefańczyk – Zastępca Dyrektora OR ARiMR w Krakowie.

OT Kraków

Informacje z regionów