Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Ruścu - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Ruścu

W dniu 2 lipca 2022 r. w Ruścu (powiat bełchatowski) odbyło się „Powitanie Lata” połączone z uroczystymi obchodami Jubileuszu 60-lecia Amatorskiej Orkiestry Dętej im. Karola Namysłowskiego w Ruścu oraz Piknikiem z PRODUKTEM POLSKIM.

W wydarzeniu uczestniczyło wielu gości, w tym m.in. Krzysztof Ciecióra - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Małgorzata Janowska - Poseł na Sejm RP, Anna Pietraszko – Z-ca Dyrektora ARiMR Łódzki Oddział Regionalny, Tomasz Nowicki - Dyrektor  OR KRUS W Łodzi oraz Damian Szczytkowski Wójt Gminy Rusiec. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Marek Sarwa, Z-ca Dyrektora KOWR OT Łódź.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto również I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu bełchatowskiego, którego organizatorami byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

W konkursie rywalizowało 6 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu bełchatowskiego województwa łódzkiego.

W opinii Komisji, najlepszym daniem, okazały się pierogi z komosą białą i serem przygotowane przez KGW w Niedyszynie (gmina Bełchatów). Drugie miejsce zajęło KGW w Suchcicach (gmina Drużbice) za przygotowanie szynki pieczonej z kością w sosie chrzanowym z sałatką ziemniaczaną, zaś trzecie miejsce zajęły panie z KGW w Jastrzębicach (gmina Rusiec) za żurek na zakwasie z jajem w chlebku.

Piknik przebiegł w bardzo przyjaznej atmosferze, której towarzyszyła przepiękna słoneczna pogoda. Wydarzenie było więc świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu, degustowania regionalnych potraw oraz wysłuchania jubileuszowego  koncertu  Amatorskiej Orkiestry Dętej im. Karola Namysłowskiego w Ruścu. Przed publicznością wystąpili też Serafińska&Bauer Show oraz Pajujo. Imprezę zakończy koncert grupy Veegas oraz dyskoteka pod gwiazdami.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność, zwycięskim kołom gratulujemy i zapraszamy na kolejne eliminacje!

 

Informacje z regionów