Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Rudniku - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Rudniku

W dniu 24 lipca 2022 r. w miejscowości Rudnik, odbył się kolejny na Lubelszczyźnie Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu krasnostawskiego.

Organizatorami byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Piknik odbył się podczas wydarzenia powiatowego pn. „Święto Czosnku”, organizowanego przez Urząd Gminy Rudnik. W konkursie „Bitwa Regionów” wzięło udział 20 Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne, pełne smaku, aromatu i oparte na historii regionu potrawy charakterystyczne dla powiatu krasnostawskiego z województwa lubelskiego.

Powołano komisje konkursową w składzie: Grzegorz Barwiński – Przewodniczący Komisji, Renata Repeć – Zastępca Przewodniczącego oraz Bożena Okoń, która przyznała 3 nagrody i 3 wyróżnienia. Najlepszym daniem, według jury, okazała się Soczysta pierś z kaczki z paluchami kulaszy w towarzystwie sosów przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich "Swojaki" z Tarzymiechów Trzecich. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich "Wszyscy Razem" w Równiankach za przygotowanie potrawy Czosnkowy krem z równiańskim podpłomykiem, zaś trzecie miejsce zdobyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Piaskach Szlacheckich za "Kiszkę szlachcica". Nagrody w postaci czeków w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. ufundowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wręczyli Poseł do Sejmu RP Teresa Hałas, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie Ewa Szałachwiej oraz Wójt gminy Rudnik Paweł Kucharczyk.

Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji w tym: występy zespołów ludowych, konkursy kulinarne i artystyczne, animacje dla dzieci, stoiska z rękodziełem oraz koncerty muzyczne.

Wszystkim przybyłym na wydarzenie serdecznie dziękujemy, zwycięskim KGW gratulujemy i zapraszamy na kolejne Pikniki z PRODUKTEM POLSKIM

OT Lublin

Informacje z regionów