Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Przybysławicach - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Przybysławicach

W dniu 21 sierpnia 2022 r. na stadionie sportowym w Przybysławicach podczas tradycyjnych Dożynek w Gminie Gołcza, odbył się Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, w trakcie którego przeprowadzono I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu miechowskiego.

Tradycyjne wieńce dożynkowe, prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich, dzielenie chleba dożynkowego – tak było podczas VII Gołeckiego Żniwogrania.

Do konkursu  przystąpiło sześć Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu miechowskiego, poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Po naradach jury konkursowe postanowiło wyłonić następujących Laureatów:

1 miejsce: KGW w Wysocicach za potrawę "Pasztet Dłubniański";

2 miejsce: KGW Makowianki  za potrawę "Żeberka w kapuścianej kołderce";

3 miejsce: KGW w Jelczy za potrawę "Jelczańskie golonko pieczone w warzywach serwowane z młodymi ziemniakami i koperkiem oraz tradycyjną zasmażaną kapustą".

Gratulacje zwycięskim kołom złożyli i nagrody wręczyli Ryszard Terlecki – Wicemarszałek Sejmu, Marek Pęk – Wicemarszałek Senatu, Jacek Osuch – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i turystyki, Łukasz Kmita – Wojewoda Małopolski, Mateusz Małodziński – Wicewojewoda Małopolski, Lesław Blacha – Wójt Gminy Gołcza, Monika Mrówka - Przewodnicząca Rady Gminy Gołcza, Janina Burzyńska - Dyrektor OT KOWR w Krakowie, Michał Mrówka – Zastępca Dyrektora OR KRUS w Krakowie, Jerzy Radoń – Dyrektor OR ARiMR w Krakowie, Izabela Stefańczyk – Zastępca Dyrektora OR ARiMR w Krakowie, Karol Sepielak – Zastępca Dyrektora MODR w Karniowicach, Ewa Durek – Rzecznik prasowy WFOŚiGW w Krakowie.

OT Kraków

Informacje z regionów