Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w powiecie ostrowskim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w powiecie ostrowskim

W dniu 24 lipca 2022 r. w miejscowości Boguty-Pianki odbył się kolejny na Mazowszu Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu ostrowskiego zmierzyły się w konkursie kulinarnym „Bitwa Regionów”.

O miano najlepszego dania regionu rywalizowało osiem zespołów Kół Gospodyń Wiejskich. Wybór zwycięskich potraw nie był łatwy, ponieważ każde danie było starannie wykonane, smaczne i pięknie zaprezentowane. Po długiej naradzie komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Pierwsze miejsce przyznano KGW w Chmielewie, które prezentowało potrawę „Kaczka pieczona podawana z domowym sosem wiśniowym”. Drugie miejsce zajęło KGW w Wąsewie za „Placki ziemniaczane po wąsewsku”, zaś na trzecim miejscu znalazł się „Kurczak faszerowany” przyrządzony przez KGW w Tymiankach-Buciach. Jury Konkursowe przyznało także wyróżnienie dla KGW w Kalinowie „Kalinowe szpilki” za potrawę konkursową „Żur”.

Finaliści otrzymali nagrody w postaci czeków ufundowane przez Krajowy Ośrodek Wparcia Rolnictwa w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. Dodatkowe upominki dla zwycięskich KGW ufundowali: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

Wydarzenie uświetniał polski zespół muzyczny wykonujący muzykę ludową „Rokiczanka”. Ponadto zapewniono wiele innych atrakcji, tj. warsztaty rękodzieła, pokazy ginących zawodów, jarmark produktów regionalnych oraz degustację tradycyjnych potraw i animacje dla dzieci.

Wszystkim uczestnikom wydarzenia dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne Pikniki, które odbędą się 30 lipca br. w Kozienicach (powiat kozienicki) oraz 31 lipca br. w Przasnyszu (powiat przasnyski).

OT Warszawa

Informacje z regionów