Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w powiecie łosickim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w powiecie łosickim

Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu łosickiego w niedzielę 28 sierpnia 2022 roku zmierzyły się w konkursie kulinarnym „Bitwa Regionów”, odbywającym się podczas Pikniku z PRODUKTEM POLSKIM w Huszlewie.

Piknik odbył się podczas wydarzenia pn. „Dożynki Powiatowo-Gminne” organizowanego przez Gminę Huszlew. Do konkursu przystąpiło 10 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które zachwyciły jurorów różnorodnością i smakowitością przygotowanych potraw. Rywalizacja była bardzo wyrównana.

Po długiej naradzie Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców.

I miejsce zajęło KGW w Ruskowie „Ruskowianki” za danie „Nadbużański zawijaniec weselny”.

Na II miejscu znalazło się KGW w Szydłówce za danie „Pliszki”.

III miejsce przyznano KGW w Klimach za danie „Wiejski gulasz z karmelizowanymi jabłkami”.

Nagrody w postaci czeków w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł ufundowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wręczyli Jerzy Wal, Zastępca Dyrektora OT KOWR w Warszawie oraz Stanisław Stefaniuk, Wójt Gminy Huszlew. Dodatkowe upominki zostały ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Rolniczego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Nie zabrakło stoisk z wyśmienitymi, regionalnymi potrawami, słonecznej pogody oraz licznych atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Wszystkim przybyłym na wydarzenie serdecznie dziękujemy, zwycięskim KGW gratulujemy i zapraszamy na kolejne Pikniki z PRODUKTEM POLSKIM.

OT Warszawa

Informacje z regionów