Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w powiecie ciechanowskim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w powiecie ciechanowskim

W niedzielę 4 września 2022 r. podczas Dożynek Gminno-Parafialnych w Zeńboku odbył się Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, w trakcie którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla kół gospodyń wiejskich z powiatu ciechanowskiego.

Do rywalizacji stanęło dziewięć KGW, które przygotowały wyśmienite, regionalne potrawy. Komisja konkursowa oceniła potrawy i wyłoniła laureatów:

I miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Radomce „Radomianki” za przygotowanie ziemniaków po chłopsku pod pierzynką z kiszoną kapustą,

II miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich „Tradycja” w Szyjkach za przygotowanie żurku,

III miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Ojrzeniu „Ojrzenianki” za przygotowanie książęcego przysmaku ziemniaczanego z bukietem surówek.

Nagrody w postaci czeków w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł ufundowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz podziękowania dla wszystkich KGW biorących udział w konkursie „Bitwa Regionów” wręczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafał Romanowski oraz Zastępca Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Warszawie Paweł Smoliński. Dodatkowe upominki dla zwycięskich KGW zostały ufundowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Tradycyjne potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, słoneczna pogoda i liczne atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych przyciągnęły setki osób zainteresowanych regionalną kuchnią i folklorem.

Wszystkim uczestnikom Pikniku serdecznie dziękujemy i gratulujemy zwycięskim kołom.

OT Warszawa

Informacje z regionów