Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Potoku Górnym - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Potoku Górnym

W dniu 6 sierpnia 2022 r. w Potoku Górnym odbył się kolejny na Lubelszczyźnie Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu biłgorajskiego, którego organizatorami byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Wydarzenie odbyło się podczas „Pikniku Rodzinnego” organizowanego przez Urząd Gminy w Potoku Górnym.

Powitania gości, oficjalnego rozpoczęcia Pikniku oraz zaproszenia Zespołów Kół Gospodyń Wiejskich do konkursu kulinarnego „Biwa Regionów” dokonali: Z-ca dyrektora OT KOWR w Lublinie Anna Baluch, Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka, Poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek, Poseł na Sejm RP Beata Strzałka, Poseł na Sejm RP Jarosław Sachajko, Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Grzegorz Wróbel,  Dyrektor OR ARiMR w Lublinie Krzysztof Gałaszkiewicz, Z-ca Dyrektora OR KRUS w Lublinie Henryk Paska, Dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa LUW Barbara Wróbel oraz Wójt Gminy Potok Górny Stanisław Dyjak.

W konkursie „Bitwa Regionów” wzięło udział łącznie 11 Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu biłgorajskiego z województwa lubelskiego.

Powołano komisję konkursową w składzie: Anna Różańska - Przewodniczący ekspert kulinarny, Dorota Wójtowicz-Gmiterek, Zastępca Przewodniczącego, pracownik ARiMR, Elżbieta Hadacz pracownik KRUS, Małgorzata Kowalska - pracownik OT KOWR, która przyznała 3 nagrody i 2 wyróżnienia. Najlepszym daniem, według jury, okazały się Kurdybały przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Zamchu. Drugie miejsce zajęło Stowarzyszenie Babeczki w Tereszpolu-Zaorendzie za przygotowanie potrawy Kulasza, zaś trzecie miejsce zdobyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich Cebulanki w Przedmieściu Szczebrzeszyńskim za Gołąbki z kaszą gryczaną, mięsem i grzybami. Nagrody w postaci czeków w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. ufundowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wręczyli Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka, Z-ca dyrektora OT KOWR w Lublinie Anna Baluch oraz Poseł na Sejm RP Jarosław Sachajko.

Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji w tym: występy zespołów ludowych, konkursy kulinarne i artystyczne, animacje dla dzieci, zabawa w aktywnej pianie, stoiska z rękodziełem oraz koncerty muzyczne.

Wszystkim przybyłym na wydarzenie serdecznie dziękujemy, zwycięskim KGW gratulujemy i już teraz zapraszamy na kolejne Pikniki z PRODUKTEM POLSKIM.

OT LUBLIN


 

Informacje z regionów