Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Poroninie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Poroninie

W dniu 11 września 2022 r. w Poroninie odbył się 14 Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w województwie małopolskim, w trakcie którego przeprowadzono również I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich z powiatów: nowotarskiego i tatrzańskiego.

W trakcie pikniku miało miejsce wiele wydarzeń towarzyszących konkursowi. Po raz pierwszy odbyły się wybory Mistera Kół Gospodyń Wiejskich 2022, które wygrał Krzysztof Szal z Rdzawki. Przygotowano również konkursy na „Najbardziej poetycką nazwę potrawy” oraz „Najlepszą potrawę pogranicza polsko-słowackiego”, a ze sceny można było usłyszeć folkową muzykę w wykonaniu takich zespołów jak: „Aparaty”, „Zodyma”, „Śtuderanci” i „Jafer”.

Do konkursu „Bitwa Regionów” przystąpiły aż 24 Koła Gospodyń Wiejskich i choć kulinarna rozgrywka była bardzo zacięta i wyrównana, jurorom udało się wyłonić zwycięzców:

I miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Skawie za potrawę „Opalony bób w towarzystwie pieczonego buraczka na moskolu, otulony bordowym szalem i okraszony sosem bryndzowym”,

II miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich Szaflary za potrawę „Saflarzańsko gęgawka ze spuchniętą wątróbką”,

III miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Małem Cichem za potrawę „Dziczyzna zrobiona na szaro w piekielnym kotle”.

Wydarzenie zgromadziło bardzo wielu sympatyków regionalnej kuchni i muzyki folkowej, a wśród gości byli m.in: Poseł na Sejm RP Anna Paluch, Dyrektor Biura Dyrektora Generalnego KOWR w Warszawie Janusz Niedziela, Wójt Gminy Poronin Anita Żegleń, Wójt Gminy Szaflary Rafał Szkaradziński, Radny Powiatu Nowotarskiego Tomasz Hamerski, Przewodniczący Rady Gminy Poronin Adam Pawlikowski, Dyrektor Związku Euroregion „Tatry” Michał Stawarski, Dyrektor OR ARiMR w Krakowie Jerzy Radoń, Zastępca Dyrektora ds. Świadczeń Zagranicznych OR KRUS w Krakowie Stanisław Gibała i Zastępca Dyrektora OT KOWR w Krakowie Mirosław Boruta Krakowski.

OT Kraków

Informacje z regionów