Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Parczewie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Parczewie

W dniu 15 lipca 2022 r. w Parczewie odbył się ósmy na Lubelszczyźnie Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatów parczewskiego i radzyńskiego.

Gospodarzami wydarzenia byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Piknik odbył się podczas wydarzenia powiatowego pn. „Jarmark Jagielloński” organizowanego przez Parczewski Dom Kultury w Parczewie.

Rozpoczęcia Pikniku oraz zaproszenia Zespołów Kół Gospodyń Wiejskich do konkursu kulinarnego „Biwa Regionów” dokonali Burmistrz Parczewa Paweł Kędracki oraz Zastępca Dyrektora OT KOWR w Lublinie Marek Wojciechowski.

W konkursie „Bitwa Regionów” udział wzięły 24 Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu parczewskiego i radzyńskiego z województwa lubelskiego.

Powołano dwie komisje konkursowe w składzie: Andrzej Hajbos (ekspert kulinarny), Karol Gurtat, Tomasz Stephan oraz Bożena Jarmuł (ekspert kulinarny), Janusz Walęciuk i Teresa Kalicka, które przyznały 3 nagrody i 3 wyróżnienia. Najlepszym daniem, według jury, okazał się „Pan Karp na zielonej polanie” przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Działyniu. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich „Górzanie” w Górkach za przygotowanie potrawy Pierś z kaczki po Górecku, zaś trzecie miejsce zdobyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Chmielowianki” za przygotowanie „Sołoduchy z gamzą”. Nagrody w postaci czeków w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. ufundowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wręczyli: Poseł do Sejmu RP Dariusz Stefaniuk, Radny Województwa Lubelskiego Jerzy Szwaj, Z-ca Dyrektora Oddziału Regionalnego ARiMR Michał Bentkowski, Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Lublinie Kazimierz Robert Gorczyca, Starosta Radzyński Stefan Niebrzegowski oraz Z-ca Dyrektora OT KOWR w Lublinie Marek Wojciechowski. Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji w tym: występy zespołów ludowych, konkursy kulinarne i artystyczne, stoiska z rękodziełem oraz koncerty muzyczne.

Dla najmłodszych przygotowano różne gry i zabawy z animatorami.

Wszystkim przybyłym na wydarzenie serdecznie dziękujemy, zwycięskim KGW gratulujemy i już teraz zapraszamy na kolejne Pikniki z PRODUKTEM POLSKIM.

OT Lublin

Informacje z regionów