Piknik Z PRODUKTEM POLSKIM w Oleszycach. - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik Z PRODUKTEM POLSKIM w Oleszycach.

W dniu 18 czerwca 2022 r. na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach odbył się pierwszy na Podkarpaciu Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu lubaczowskiego.

Organizatorami Pikniku byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

W konkursie rywalizowało 8 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu lubaczowskiego z województwa podkarpackiego. W opinii Komisji, której przewodniczyła ekspertka kulinarna pani Agnieszka Nieckarz najlepszym daniem, okazał się rosół z kołdunami przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Starych Oleszycach. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Horyńcu Zdroju za przygotowanie lebiodzianki z kluskami, zaś trzecie miejsce zajęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie za kapustę z grochem pszonem i grzybami podawane ze swojskim chlebem na zakwasie. Nagrody w postaci czeków wręczył Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Rzeszowie Jerzy Borcz. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł.

Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu razem z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw.

Dla najmłodszych zorganizowano gry i zabawy z animatorami, w tym malowanie twarzy oraz konkursy plastyczne. Wszystkim serdecznie dziękujemy, zwycięskim kołom gratulujemy i zapraszamy na kolejne eliminacje, tym razem w powiecie niżańskim, które odbędą się już 25 czerwca br., w Ulanowie podczas Pikniku Turystycznego.

OT Rzeszów

Informacje z regionów