Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Mokrej Prawej - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Mokrej Prawej

W dniu 16 lipca 2022 r. w Mokrej Prawej (powiat skierniewicki) odbył Piknik z PRODUKTEM POLSKIM zorganizowany przez Gminę Skierniewice.

W wydarzeniu uczestniczyło wielu gości, w tym m.in. Doradca Prezydenta RP Paweł Sałek, Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Ewa Wendrowska oraz Wójt Gminy Skierniewice Czesław Pytlewski. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Dyrektor OT Łódź Janusz Ciesielski oraz Z-ca Dyrektora KOWR OT Łódź Marek Sarwa.

Podczas pikniku rozstrzygnięto również I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu rawskiego, którego organizatorami byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

W konkursie rywalizowało 6 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu skierniewickiego województwa łódzkiego.

Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, ponieważ wszystkie dania były bardzo smacznie, starannie przygotowane oraz gustownie zaprezentowane. W opinii Komisji, najlepszym daniem, okazały się kapusta z grochem przygotowane przez KGW w Lniśnie (gmina Godzianów). Drugie miejsce zajęło KGW w Celigowie (gmina Głuchów ) za przygotowanie żeberek z pieczonymi ziemniakami, zaś trzecie miejsce zajęły panie ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych w Żelaznej (gmina Skierniewice) za roladki z kurczaka ze szpinakiem.

Nagrody w postaci dyplomów i czeków wręczali Doradca Prezydenta RP Paweł Sałek oraz Dyrektor OT KOWR w Łodzi Janusz Ciesielski. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł.

Piknik przebiegał w bardzo przyjaznej atmosferze. Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw i wspólnej zabawie.

Nie zapomniano też o najmłodszych, dla których zorganizowano różne gry i zabawy z animatorami, w tym malowanie twarzy oraz konkursy plastyczne i sportowe. Dzieci chętnie korzystały ze strefy zabaw, trampolin i dmuchawców.

Wszystkim serdecznie dziękujemy, zwycięskim kołom gratulujemy i zapraszamy na kolejne eliminacje, które odbędą się w dniu 31 lipca br. w Wojsławicach powiat zduńskowolski na które serdecznie zapraszamy!

OT Łódź

Informacje z regionów