Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w miejscowości Witaniów - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w miejscowości Witaniów

W dniu 23 lipca 2022 r. w miejscowości Witaniów, odbył się kolejny na Lubelszczyźnie Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu łęczyńskiego.

Organizatorami byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Piknik odbył się podczas wydarzenia powiatowego pn. „Dzień Kół Gospodyń Wiejskich” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej.

Powitania gości, oficjalnego rozpoczęcia Pikniku a także zaproszenia Zespołów Kół Gospodyń Wiejskich do konkursu kulinarnego „Biwa Regionów” dokonali Z-ca Dyrektora KOWR OT w Lublinie Marek Wojciechowski, Starosta Łęczyński Krzysztof Niewiadomski oraz Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie Ewa Szałachwiej.

W konkursie „Bitwa Regionów” wzięło udział łącznie 18 Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu łęczyńskiego z województwa lubelskiego.

Powołano komisję konkursową w składzie: Przewodniczący Karol Czubacki - ekspert kulinarny, Przedstawiciel Biura Powiatowego ARiMR – Zastępca Przewodniczącego Sławomir Szurek, Przedstawiciel Placówki Terenowej KRUS Małgorzata Oleszek, która przyznała 3 nagrody i 2 wyróżnienia. Najlepszym daniem, według jury, okazał się "Krupniczek z podgrzybkiem” przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Maryniów. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Karolinie za przygotowanie potrawy "Pierogi z kaszą i miętą", zaś trzecie miejsce zdobyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Cygance za "Babcine pierogi". Nagrody w postaci czeków w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. ufundowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wręczył Z-ca Dyrektora KOWR OT w Lublinie Marek Wojciechowski.

Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji w tym: występy zespołów ludowych, konkursy kulinarne i artystyczne, animacje dla dzieci, stoiska z rękodziełem oraz koncerty muzyczne.

Wszystkim przybyłym na wydarzenie serdecznie dziękujemy, zwycięskim KGW gratulujemy i już teraz zapraszamy na kolejne Pikniki z PRODUKTEM POLSKIM.

OT Lublin

Informacje z regionów