Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Miedzichowie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Miedzichowie

W dniu 17 lipca 2022 r. na terenie skansenu Dymarki Miedzichowskie na Szlaku Wikliny odbył się Piknik z Produktem Polskim podczas którego Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu nowotomyskiego i wolsztyńskiego zmierzyły się w konkursie kulinarnym „Bitwa Regionów”.

Do udziału w konkursie przystąpiło dziewięć Kół Gospodyń Wiejskich, by zaprezentować regionalne potrawy i powalczyć o miano najlepszego dania regionu.

Komisja konkursowa oceniła potrawy i pierwsze miejsce przyznała KGW w Cichej Górze za "Plyndze z gnykiem", czyli cichogórskie placki ziemniaczane z gulaszem, drugie miejsce KGW w Niałku Wielkim za przygotowanie parowanej pyry z gzikiem, a trzecie - KGW w Starkowie za przyrządzenie szparagowej tarty.

Finalistom konkursu nagrody wręczył Dyrektor Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Poznaniu Bogdan Fleming.

Wydarzeniu towarzyszył Eko Jarmark, na którym znalazły się m.in.: sery kozie i krowie, przetwory warzywne, miody czy też wyroby ceramiczne i rzeźby z drewna, a na miłośników wikliniarstwa czekały warsztaty plecionkarskie oraz wyroby z wikliny.

Wszystkim uczestnikom wydarzenia dziękujemy za kolejny wspólnie spędzony Piknik z PRODUKTEM POLSKIM.

OT Poznań

Informacje z regionów