Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Mełgwi - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Mełgwi

W dniu 30 lipca 2022 r. w Mełgwi, odbył się dwunasty Piknik z PRODUKTEM POLSKIM na Lubelszczyźnie, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu świdnickiego, którego organizatorami byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Powitania gości, oficjalnego rozpoczęcia Pikniku, zaproszenia Zespołów Kół Gospodyń Wiejskich do konkursu kulinarnego „Biwa Regionów” dokonał Marek Wojciechowski Z-ca Dyrektora KOWR OT w Lublinie.

W konkursie „Bitwa Regionów” wzięło udział łącznie 9 Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne, pełne smaku, aromatu i oparte na historii regionu potrawy charakterystyczne dla powiatu świdnickiego z województwa lubelskiego.

Do oceny przygotowanych dań powołana  została komisja konkursowa w składzie: Joanna Jesionek, przewodniczący, ekspert kulinarny, Zbigniew Twaróg – Zastępca Przewodniczącego- pracownik KRUS, Joanna Mazurek– pracownik ARiM. Komisja przyznały 3 nagrody i 3 wyróżnienia. Najlepszym daniem, według jury, okazały się "Pierogi pełczyńskie" przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich ,,Kromeczki z Połczyna’’. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Jackowie za przygotowanie potrawy "Forszmak lubelski", zaś trzecie miejsce zdobyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Brzezicach za "Pasztet z gęsiny na tymianku". Nagrody w postaci czeków w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. ufundowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wręczył Łukasz Reszka – Starosta Świdnicki oraz Magdalena Wójcik – Wójt Gminy Mełgiew.

Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji w tym: występy zespołów ludowych, konkursy kulinarne i artystyczne, animacje dla dzieci oraz koncerty muzyczne.

Wszystkim przybyłym na wydarzenie serdecznie dziękujemy, zwycięskim KGW gratulujemy i już teraz zapraszamy na kolejne Pikniki z Produktem Polskim.

OT Lublin

Informacje z regionów