Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Malińcu - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Malińcu

W dniu 21 sierpnia 2022 r. w Malińcu odbył się siedemnasty na Lubelszczyźnie Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu janowskiego. Organizatorami byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Piknik odbył się podczas wydarzenia „Dzień Karpia Królewskiego” organizowanego przez Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Potoku Wielkim oraz Stowarzyszenie LGR Puszczy Sandomierskiej i Gospodarstwa Rybackie.

Wydarzenie uświetnili swoją obecnością m.in. Pan Jerzy Bielecki Poseł na Sejm RP, Pan Michał Moskal szef Gabinetu Politycznego Jarosława Kaczyńskiego, Pan Artur Pizoń Starosta Janowski, Pan Bartłomiej Bałaban Członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Pan Karol Będkowski Z-ca Dyrektora ARiMR OR w Lublinie, Pan Leszek Nosal Wójt Gminy Potok Wielki. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Lublinie reprezentował  Pan Marek Wojciechowski, Zastępca Dyrektora OT KOWR w Lublinie.

W konkursie „Bitwa Regionów”  udział wzięło 10 Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu janowskiego z województwa lubelskiego.

Powołano komisję konkursową w składzie: Helena Ślusarz Przewodniczący Ekspert kulinarny, Marian Michalek Zastępca Przewodniczącego pracownik BP ARiMR, Grzegorz Ćwiek pracownik PT KRUS, Urszula Mazur pracownik OT KOWR, która przyznała 3 nagrody.

 

Najlepszym daniem, według jury, okazała się Gęś pieczona w naszym stylu przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Potoku Wielkim.

Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich Dąbianki znad źródeł za Źródlane warkocze, zaś trzecie miejsce zdobyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Stojeszynie Pierwszym za przygotowanie Golonki po Stojeszeńsku.

 

Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji w tym: występy zespołów ludowych, konkursy kulinarne i artystyczne, animacje, stoiska z rękodziełem oraz koncerty muzyczne. Podczas wydarzenia odbyły się również Zawody Wędkarskie o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego.

Wszystkim przybyłym na wydarzenie serdecznie dziękujemy, zwycięskim KGW gratulujemy i już teraz zapraszamy na kolejne Pikniki z Produktem Polskim.

Informacje z regionów