Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Lesku - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Lesku

W dniu 31 lipca 2022 r. w Lesku odbył się Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” w powiecie leskim i powiecie bieszczadzkim.

Organizatorami Pikniku byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przy współpracy z Powiatem Leskim.

W konkursie rywalizowało 9 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatów leskiego oraz bieszczadzkiego w województwie podkarpackim. W opinii Komisji, najlepszym daniem, okazała się Kiszka Kresowa przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Brzegach Dolnych. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Jureczkowej za przygotowanie Udźca z dziczyzny z dodatkami, zaś trzecie miejsce zajęły panie ze Stowarzyszenia KGW w Stańkowej za Pierogi z pokrzywą, serem feta i orzechami, podawane z kiszoną kapustą i borowikami w sosie.

Nagrody w postaci czeków wręczył Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego i Dyrektor OT KOWR Rzeszów – Jerzy Borcz. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. Dodatkowe nagrody ufundowali: Dyrektor ARiMR w Rzeszowie - Wiesław Polek, Dyrektor KRUS w Rzeszowie - Bogdan Ryznar, Starosta powiatu leskiego - Andrzej Olesiuk, Sekretarz Powiatu Leskiego - Czesław Gawłowski, Prezes WFOŚiGW w Rzeszowie – Adam Skiba, Dyrektor Podkarpackiego ODR - Robert Pieszczoch.

Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu razem z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw i muzyce ludowej. Dla najmłodszych zorganizowano gry i zabawy z animatorami. Wszystkim raz jeszcze serdecznie dziękujemy, zwycięskim kołom gratulujemy.

OT Rzeszów

Informacje z regionów