Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Łaniętach - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Łaniętach

2 lipca 2022 r. w Łaniętach (powiat kutnowski) odbyło się „20 lecie Gminnego Ośrodka Kultury” połączone z Piknikiem z PRODUKTEM POLSKIM.

W wydarzeniu uczestniczyli: Robert Baryła – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego, Alicja Antczak – Z-ca Dyrektora Oddziału Regionalnego Rolniczej Kasy Ubezpieczeń Społecznych, oraz Tomasz Szczęsny Wójt Gminy Łanięta. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentowała Beata Ozga-Flejszer Z-ca Dyrektora KOWR OT Łódź.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto również I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu kutnowskiego, którego organizatorami byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

W konkursie rywalizowało 11 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu kutnowskiego województwa łódzkiego.

Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, ponieważ wszystkie dania były bardzo smacznie, starannie przygotowane oraz gustownie zaprezentowane.

W opinii Komisji, najlepszym daniem, okazały się czarnina i kaczka pieczona z warzywami przygotowane przez KGW „Wolanki” z Woli Nowskiej (gmina Krośniewice). Drugie miejsce zajęło KGW w Łaniętach (gmina Łanięta) za przygotowanie zupy chłopskiej z fasolą, zaś trzecie miejsce zajęły panie z KGW „Imielnianki” w Imielnie (gmina Nowy Ostrowy) za łowicką ucztę hrabiego.

Nagrody w postaci dyplomów i czeków wręczali Z-ca Dyrektora Beata Ozga – Flejszer oraz Wójt Tomasz Szczęsny.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł.

Piknik przebiegł w bardzo przyjaznej atmosferze, której towarzyszyła przepiękna słoneczna pogoda. Wydarzenie było więc świetną okazją do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw. Nie zapomnieliśmy o najmłodszych, na których czekały gry i zabawy z animatorami, w tym malowanie twarzy oraz konkursy plastyczne i sportowe. Dzieci chętnie korzystały ze strefy zabaw, trampolin i dmuchańców.

Wszystkim serdecznie dziękujemy, zwycięskim kołom gratulujemy i zapraszamy na kolejne eliminacje, które odbędą się w dniu 9 lipca br. w Strzałkowie dla powiatu radomszczańskiego oraz 10 lipca br. w Boguszycach dla powiatu rawskiego.

OT Łódź

Informacje z regionów